www.vebim.tr.gg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BİR AVUÇ DÜŞ BENİM OLSUN!

BİR AVUÇ DÜŞ BENİM OLSUN! Empty BİR AVUÇ DÜŞ BENİM OLSUN!

Mesaj tarafından carpe-diem Cuma 7 Kas. 2008 - 22:16

BİR AVUÇ DÜŞ BENİM OLSUN! Www_antoloji_com_931271_581

Sevgiler sarhoş,yollar yokuşsa; bir dilim ekmek için, eziliyorsa duygular.. Yoksul annelerin gözünde damlalar kapkara, zenginin elinde, faturasız ise mutluluk; ben bu işte YOKUM!

Kardeşin kardeşe düşmanlığın da, insanlığın çıkara dayatmasında, yalanın diz boyunda; bu işte YOKUM! Sayfası açılmayan sararmış kitapların, tozlu rafında, mürekkebin ağıtın da, bir özgür tümcenin tutsaklığında, saatlerin vurgunluğunda, boşa yorulan beynin rahatsızlığında; ben YOKUM!

Yarışı kahvaltıda başlattığımız, çayın son deminde keyif yapamadığımız, gözümüzün kaldığı yelkovan, akrepte, aklımızı alan yarında; şöyle uzun uzadıya sohbet edemediğimiz dostun heyecanın da, yarenin gülüşünde iklimleri değiştiremiyorsak; ben bu işte YOKUM! Savaşır gibi yaşarken, maratoncu gibi koşarken, düşen yüreklere çelme çelen dosttun dostluğunda; ben bu işte YOKUM! Bir kahve içimlikse sevgiler, nankörse duygular, ihaneti seçmişse yürekler. Çiçekler kan kokuyor, zıpkın açıyorsa güller, tabiat yapaylaşmışsa, doğal değilse bakışlar; ben bu işte YOKUM! Onurlu insanlar çakıl, utanç yüzler falez olmuşsa, deniz falezler den korkup baş kırıyorsa, gece parlamıyorsa, karanlığa Günaydın demiyorsa; ben bu işte YOKUM!

Balkondaki sardunyalar, penceremdeki kuşlar, sevgi bahçıvanın elindeki akasya kokusu anlatmıyorsa; aşkı, sevgiyi, özlemi, hayalleri, umutları... Ben bu işte YOKUM! Yokum sizin oluşturduğunuz, güzel diye övündüğünüz o hayatta ben yokum! Yokum,dostlar!Ayıklayamadığım çimenlerin kaybında,terkedilmiş umutların çığlığında.. Dehşet bakışların güvensizliğinde yokum dostlar!

Bir yudum, sevgi, Birkaç şiir, Bitimsiz kalem, ağlamamış kelimeler, Küsmemiş güneş, el değmemiş bir avuç düş...

Her şey sizin olsun, bir şiir, bir kalem birde gerçek sevgilerle karışık düşler benim olsun.

Umut, tüm çareler tükendiğinde içimizden yansıyan ışık
Durma, devam et diyen bir ses kulağımıza fısıldayan
Umursamazlığın, boşvermişliğin üzerine atılan toprak
Mutluluğu çoğaltan yaşam enerjisidir bizi ayakta tutacak

Umut, usanmadan, yorulmadan bekleyebilmektir sabırla
Maziyi bir kenara bırakıp doğan yeni günü sevinçle karşılayabilmek
Uzakları yakın, olmazları olur kılabilme arzusudur yüreğimizin derinliklerinde
Taa ki takvimin yaprakları tükenip yeni bir sayfa kalmayana dek…

alıntı
carpe-diem
carpe-diem
Admin
Admin

- Similar topics